1. Article
Latvijas Republikas Saeima (turpmāk - Saeima)
2005. gada 2. jūnijā pieņēma Valsts pārvaldes iestāžu
nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likumu (turpmāk -
Atlīdzināšanas likums), kas stājās spēkā 2005. gada
1. jūlijā.
Atlīdzināšanas likuma 17. pants līdz 2012. gada
31. oktobrim bija izteikts šādā redakcijā:
"Privātpersona iesniedz iesniegumu par zaudējuma
atlīdzinājumu gada laikā no dienas, kad tā uzzināja vai tai
vajadzēja uzzināt par zaudējumu, bet ne vēlāk kā piecu gadu laikā
no iestādes prettiesiskā administratīvā akta spēkā stāšanās vai
prettiesiskas faktiskās rīcības veikšanas dienas" (turpmāk -
apstrīdētā norma).
Saeima 2012. gada 18. oktobrī pieņēma likumu
"Grozījumi Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu
atlīdzināšanas likumā", ar kuru Atlīdzināšanas likuma
17. pantu papildināja ar otro daļu, kas nosaka: "Ja
privātpersona nokavējusi šā panta pirmajā daļā minētos termiņus,
iestāde, tiesa vai tiesnesis tos var atjaunot pēc šīs
privātpersonas motivēta lūguma, ja nokavēšanas iemeslu atzīst par
attaisnojamu." Grozījumi stājās spēkā 2012. gada
1. novembrī.
asdeadlinejoint-stock