42. Article
Ja amatpersona cietusi nelaimes gadījumā, nonākot saskarē ar inficētām asinīm vai citiem iespējami inficētiem šķidrumiem un pastāv inficēšanās risks, iestādei vai pārvaldei ir pienākums nekavējoties nosūtīt (8. pielikums) amatpersonu pie ārsta speciālista, lai piecu dienu laikā pēc nelaimes gadījuma veiktu laboratorisku izmeklējumu un izslēgtu iespējamu iepriekšēju inficēšanos, kā arī atbilstoši ārsta rekomendācijai nosūtīt amatpersonu atkārtotai izmeklējumu veikšanai. Ārstu atzinumu un veikto izmeklējumu rezultātu kopijas ārstniecības iestāde nosūta Iekšlietu ministrijas Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisijai. Izmeklējumu rezultātus un, ja nepieciešams, rekomendācijas turpmākai ārstēšanai vai vakcinācijai amatpersona noskaidro ārstniecības iestādē vai pie ārsta speciālista.
44
asjoint-stock