32. Article
Ja persona pēc rezidentūras beigšanas nepilda šo
noteikumu 28. punktā minētos nosacījumus (izņemot gadījumus,
ja vienošanās tiek izbeigta no personas neatkarīgu iemeslu dēļ),
ir izslēgta no studējošo saraksta nesekmības dēļ vai pārtrauc
apmācību rezidentūrā no augstskolas neatkarīgu iemeslu dēļ,
Veselības ministrija pieņem lēmumu par rezidenta apmācībai
izlietoto valsts budžeta līdzekļu atmaksu.";
1.11. papildināt noteikumus ar 39.1,
39.2 un 39.3 punktu šādā redakcijā:
"39.1 Veselības ministrija, izvērtējot
iepriekšējā gada otrā pusgada pārskatu (faktiskos finansējuma
atlikumus un faktiski apmācīto rezidentu skaitu otrajā pusgadā),
var palielināt augstskolas mēneša finansējuma apmēru un attiecīgi
veikt ieturējumu no citas augstskolas mēneša finansējuma,
nemainot kopējo šo noteikumu 9. punktā minēto līgumu
kopsummu, ja kādai augstskolai pēc galīgo norēķinu veikšanas par
iepriekšējo gadu ir izveidojies finansējuma deficīts, bet citai -
finansējuma pārpalikums.
39.2 Veselības ministrija, izvērtējot kārtējā
gada pirmā pusgada pārskatu (faktiskos finansējuma atlikumus un
faktiski apmācīto rezidentu skaitu pirmajā pusgadā), var veikt
grozījumus šo noteikumu 9. punktā minētajos līgumos,
pārdalot finansējumu starp augstskolām pēc faktiski apmācāmo
rezidentu skaita un šim mērķim nepieciešamajiem līdzekļiem
atbilstoši kārtējā gada pirmā pusgada rezultātiem. Grozījumi šo
noteikumu 9. punktā minētajos līgumos tiek veikti uz
attiecīgā gada 1. septembri.
39.3 Ja atbilstoši informācijai, ko otrā
pusgada pārskatos par rezidentu apmācībai piešķirto finanšu
līdzekļu izlietojumu sniegušas šo noteikumu
11.5. apakšpunktā minētās ārstniecības iestādes, ar kurām
tiek slēgts līgums par rezidentu apmācību (izņemot Veselības
ministrijas padotībā esošās budžeta iestādes, ar kurām tiek
slēgts sadarbības līgums par rezidentu apmācību), tām uz gada
noslēgumu kontā ir palicis neizmantots finansējums, kas bija
paredzēts rezidentu apmācībai:
39.3 1. finansējums paliek ārstniecības
iestādes kontā kā avansa maksājums nākamā gada rezidentu
apmācības finansēšanai, ja ar šo ārstniecības iestādi noslēgtais
līgums par rezidentu apmācību nākamajā gadā turpinās;
39.3 2. ārstniecības iestāde mēneša laikā pēc
ārstniecības iestāžu otrā pusgada pārskata iesniegšanas par
rezidentu apmācībai piešķirto finanšu līdzekļu izlietojumu
neizmantoto finansējumu atskaita atpakaļ augstskolas kontā, ja ar
šo ārstniecības iestādi līgums par rezidentu apmācību nākamajā
gadā netiek slēgts.";
1.12. izteikt 41., 42. un 43. punktu šādā
redakcijā:
"41. Persona, kura uzsākusi rezidentūras studijas
līdz 2011. gada 30. augustam, pēc rezidentūras
beigšanas turpmākos trīs gadus strādā Latvijas Republikas
teritorijā ārstniecības iestādē, kura ir noslēgusi līgumu ar
Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu veselības
aprūpes pakalpojumu sniegšanu vai kura veselības aprūpes
pakalpojumus sniedz ārpus Rīgas. Ja persona nepilda šajā punktā
minētās prasības, nesekmīgi apgūst apmācības programmu vai
pārtrauc apmācību rezidentūrā no augstskolas neatkarīgu iemeslu
dēļ, tā atmaksā saņemtos valsts budžeta līdzekļus saskaņā ar
augstskolas un attiecīgās personas noslēgtā līguma nosacījumiem.
Veselības ministrija pieņem lēmumu par rezidenta apmācībai
izlietoto valsts budžeta līdzekļu atmaksu. Maksājumus veic katru
mēnesi, gada laikā atmaksājot ne mazāk kā piekto daļu no kopējās
rezidenta apmācībai izlietoto valsts budžeta līdzekļu summas. Pēc
maksājuma saņemšanas Veselības ministrija atmaksātos valsts
budžeta līdzekļus ieskaita valsts budžeta ieņēmumos.
annual-reportasdeadlinefinancial-statementshealthcareinvoicejoint-stock