32. Article

Ja persona pēc rezidentūras beigšanas nepilda šo noteikumu 28. punktā minētos nosacījumus (izņemot gadījumus, ja vienošanās tiek izbeigta no personas neatkarīgu iemeslu dēļ), ir izslēgta no studējošo saraksta nesekmības dēļ vai pārtrauc apmācību rezidentūrā no augstskolas neatkarīgu iemeslu dēļ, Veselības ministrija pieņem lēmumu par rezidenta apmācībai izlietoto valsts budžeta līdzekļu atmaksu."; 1.11. papildināt noteikumus ar 39.1, 39.2 un 39.3 punktu šādā redakcijā: "39.1 Veselības ministrija, izvērtējot iepriekšējā gada otrā pusgada pārskatu (faktiskos finansējuma atlikumus un faktiski apmācīto rezidentu skaitu otrajā pusgadā), var palielināt augstskolas mēneša finansējuma apmēru un attiecīgi veikt ieturējumu no citas augstskolas mēneša finansējuma, nemainot kopējo šo noteikumu 9. punktā minēto līgumu kopsummu, ja kādai augstskolai pēc galīgo norēķinu veikšanas par iepriekšējo gadu ir izveidojies finansējuma deficīts, bet citai - finansējuma pārpalikums. 39.2 Veselības ministrija, izvērtējot kārtējā gada pirmā pusgada pārskatu (faktiskos finansējuma atlikumus un faktiski apmācīto rezidentu skaitu pirmajā pusgadā), var veikt grozījumus šo noteikumu 9. punktā minētajos līgumos, pārdalot finansējumu starp augstskolām pēc faktiski apmācāmo rezidentu skaita un šim mērķim nepieciešamajiem līdzekļiem atbilstoši kārtējā gada pirmā pusgada rezultātiem. Grozījumi šo noteikumu 9. punktā minētajos līgumos tiek veikti uz attiecīgā gada 1. septembri. 39.3 Ja atbilstoši informācijai, ko otrā pusgada pārskatos par rezidentu apmācībai piešķirto finanšu līdzekļu izlietojumu sniegušas šo noteikumu 11.5. apakšpunktā minētās ārstniecības iestādes, ar kurām tiek slēgts līgums par rezidentu apmācību (izņemot Veselības ministrijas padotībā esošās budžeta iestādes, ar kurām tiek slēgts sadarbības līgums par rezidentu apmācību), tām uz gada noslēgumu kontā ir palicis neizmantots finansējums, kas bija paredzēts rezidentu apmācībai: 39.3 1. finansējums paliek ārstniecības iestādes kontā kā avansa maksājums nākamā gada rezidentu apmācības finansēšanai, ja ar šo ārstniecības iestādi noslēgtais līgums par rezidentu apmācību nākamajā gadā turpinās; 39.3 2. ārstniecības iestāde mēneša laikā pēc ārstniecības iestāžu otrā pusgada pārskata iesniegšanas par rezidentu apmācībai piešķirto finanšu līdzekļu izlietojumu neizmantoto finansējumu atskaita atpakaļ augstskolas kontā, ja ar šo ārstniecības iestādi līgums par rezidentu apmācību nākamajā gadā netiek slēgts."; 1.12. izteikt 41., 42. un 43. punktu šādā redakcijā: "41. Persona, kura uzsākusi rezidentūras studijas līdz 2011. gada 30. augustam, pēc rezidentūras beigšanas turpmākos trīs gadus strādā Latvijas Republikas teritorijā ārstniecības iestādē, kura ir noslēgusi līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vai kura veselības aprūpes pakalpojumus sniedz ārpus Rīgas. Ja persona nepilda šajā punktā minētās prasības, nesekmīgi apgūst apmācības programmu vai pārtrauc apmācību rezidentūrā no augstskolas neatkarīgu iemeslu dēļ, tā atmaksā saņemtos valsts budžeta līdzekļus saskaņā ar augstskolas un attiecīgās personas noslēgtā līguma nosacījumiem. Veselības ministrija pieņem lēmumu par rezidenta apmācībai izlietoto valsts budžeta līdzekļu atmaksu. Maksājumus veic katru mēnesi, gada laikā atmaksājot ne mazāk kā piekto daļu no kopējās rezidenta apmācībai izlietoto valsts budžeta līdzekļu summas. Pēc maksājuma saņemšanas Veselības ministrija atmaksātos valsts budžeta līdzekļus ieskaita valsts budžeta ieņēmumos.
annual-reportasdeadlinefinancial-statementshealthcareinvoicejoint-stock