3. Article
Saskaņā ar Ministru kabineta kārtības ruļļa 193.punktu
atzīmēt, ka veselības ministram D.Pavļutam ir atsevišķs viedoklis
par noteikumu projektu, un tas ir šāds:
"Alkoholisko dzērienu lietošana, izmantojot sabiedriskās
ēdināšanas pakalpojumus ārtelpās, palielina Covid-19 inficēšanās
risku, jo ar alkohola patēriņu saistītā socializācija bieži ir
ilgāka nekā tā, kas saistīta vienīgi ar ēšanu. Turklāt alkohola
ietekmē pasliktinās dažādu ierobežojumu ievērošana un
paškontrole, līdz ar ko pieaug risks, ka terašu klienti neievēros
drošības nosacījumus, tā apdraudot gan personālu, gan citus
klientus. Līdz ar ko esošajā epidemioloģiskajā situācijā nevarētu
pieļaut nedz alkoholisko dzērienu tirdzniecību, nedz arī to
lietošanu, sniedzot un izmantojot sabiedriskās ēdināšanas
pakalpojumus ārtelpās. Tādēļ uzskatu, ka sabiedriskās ēdināšanas
pakalpojumu vietās arī ārtelpās nevar atļaut alkoholisko dzērienu
tirdzniecību un nevar pieļaut to lietošanu.".
asgovernmentjoint-stockmktax-authorityvid