1. Article
Projekta nepieciešamības
pamatojums
Siguldas novada pašvaldības dome 2021. gada 23. septembrī
pieņēma saistošos noteikumus Nr. 19 "Par nekustamā
īpašuma nodokļa piemērošanu Siguldas novadā" (turpmāk
- saistošie noteikumi).
No minēto saistošo noteikumu 11. punkta un likuma
"Par nekustamā īpašuma nodokli" 3. panta
1.6 daļu izriet, ka ar nekustamā īpašuma nodokļa
likmi trīs procentu apmērā tiks apliktas tikai tādas būves,
kuras būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais
kopējais būvdarbu veikšanas ilgums un kurām nav derīga
būvatļauja. Nodokļu likme piemērojama no 2022. gada 1.
oktobra, kas savukārt izriet no Būvniecības likuma Pārejas
noteikumu 10.1 punkta.
Siguldas novada iedzīvotāji (būvju īpašnieki) ir
informējuši, ka ir problēmas ar Valsts zemes dienesta
kapacitāti, nodrošinot būvju pieņemšanu ekspluatācijā
(jāņem vērā, ka noteiktie ierobežojumi pakalpojumu
saņemšanai klātienē 2020. un 2021. gadā saistībā ar
Covid-19 izplatības ierobežošanu, varēja radīt situāciju,
ka būves pieņemšana ekspluatācijā ir aizkavējusies un būves
īpašnieks nevarēja ietekmēt to). Līdz ar to var rasties
situācijas, kad būvatļaujai ir beidzies derīguma termiņš,
tajā pašā laikā būves īpašniekam ir jau uzsākts būves
nodošanas ekspluatācijā process, bet vēl nav pabeigts.
Ņemot vērā, ka būvatļaujas termiņa pagarināšanai un
būves nodošanai ekspluatācijā nepieciešama Valsts zemes
dienesta sagatavota Būves vai telpu grupas kadastrālās
uzmērīšanas lieta un lielā iesniegumu apjoma dēļ Valsts
zemes dienests pakalpojumu šobrīd savlaicīgi (šobrīd
8 mēneši) nav spējīgs nodrošināt, tādējādi, lai
neradītu situāciju, ka Siguldas novada iedzīvotāji spiesti
maksāt paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli, Siguldas
novada pašvaldība atliek paaugstinātā nekustamā īpašuma
nodokļa piemērošanu uz laiku līdz 2024. gada
30. septembrim, lai dotu iespēju būvju īpašniekiem
dokumentu sakārtošanai.
asbuilding-codebuilding-permitcadastreconstructiondeadlinejoint-stockreal-estatetax-authorityvid