1. Article

Projekta nepieciešamības pamatojums Siguldas novada pašvaldības dome 2021. gada 23. septembrī pieņēma saistošos noteikumus Nr. 19 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Siguldas novadā" (turpmāk - saistošie noteikumi). No minēto saistošo noteikumu 11. punkta un likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3. panta 1.6 daļu izriet, ka ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi trīs procentu apmērā tiks apliktas tikai tādas būves, kuras būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu veikšanas ilgums un kurām nav derīga būvatļauja. Nodokļu likme piemērojama no 2022. gada 1. oktobra, kas savukārt izriet no Būvniecības likuma Pārejas noteikumu 10.1 punkta. Siguldas novada iedzīvotāji (būvju īpašnieki) ir informējuši, ka ir problēmas ar Valsts zemes dienesta kapacitāti, nodrošinot būvju pieņemšanu ekspluatācijā (jāņem vērā, ka noteiktie ierobežojumi pakalpojumu saņemšanai klātienē 2020. un 2021. gadā saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, varēja radīt situāciju, ka būves pieņemšana ekspluatācijā ir aizkavējusies un būves īpašnieks nevarēja ietekmēt to). Līdz ar to var rasties situācijas, kad būvatļaujai ir beidzies derīguma termiņš, tajā pašā laikā būves īpašniekam ir jau uzsākts būves nodošanas ekspluatācijā process, bet vēl nav pabeigts. Ņemot vērā, ka būvatļaujas termiņa pagarināšanai un būves nodošanai ekspluatācijā nepieciešama Valsts zemes dienesta sagatavota Būves vai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lieta un lielā iesniegumu apjoma dēļ Valsts zemes dienests pakalpojumu šobrīd savlaicīgi (šobrīd 8 mēneši) nav spējīgs nodrošināt, tādējādi, lai neradītu situāciju, ka Siguldas novada iedzīvotāji spiesti maksāt paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli, Siguldas novada pašvaldība atliek paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu uz laiku līdz 2024. gada 30. septembrim, lai dotu iespēju būvju īpašniekiem dokumentu sakārtošanai.
asbuilding-codebuilding-permitcadastreconstructiondeadlinejoint-stockreal-estatetax-authorityvid