5. Article
Valsts Centrālajai institūcijai,
kam lūgums ir adresēts, pašai ir jāizmanto dokuments vai
jāvienojas, ka atbilstoša institūcija to izmantos:
a) saskaņā ar noteikumiem, kas
paredzēti šīs valsts likumdošanā par dokumentu izmantošanu
valsts iekšējā darbībā attiecībā uz personām, kas atrodas tās
teritorijā, vai
b) saskaņā ar noteikumiem, kuru
ievērošanu lūdz dokumenta iesniedzējs, izņemot gadījumus, kad
šādi noteikumi ir pretrunā ar tās valsts likumiem, kuras
Centrālajai institūcijai lūgums ir adresēts.
Šī panta 1(b) paragrāfā
minētajos gadījumos dokumentu vienmēr var izmantot, ja šī
dokumenta adresāts to pieņem brīvprātīgi.
Ja dokuments ir jāizmanto
saskaņā ar šī panta 1.paragrāfu, Centrālā institūcija var
prasīt, lai dokuments būtu rakstīts vai tulkots oficiālajā
valodā vai kādā no tās valsts oficiālajām valodām, kurai lūgums
adresēts.
Tā lūguma daļa, kas ir izteikta
šajā Konvencijas noteiktajā formā un kas satur izmantojamā
dokumenta īsu satura izklāstu, ir jāpievieno šim
dokumentam.
- a)) saskaņā ar noteikumiem, kas
- b)) saskaņā ar noteikumiem, kuru
asjoint-stock