10. Article
Līgumā par siltumapgādi jāparedz, ka par iepriekšējā
mēnesī saņemto siltumenerģiju jāsamaksā ne vēlāk kā līdz nākamā
mēneša divdesmitajam datumam. Ja kādu iemeslu dēļ šai termiņā nav
iespējams samaksāt, mājas īpašniekam līdz kārtējā mēneša
divdesmit piektajam datumam jāvienojas ar siltumenerģijas
piegādātāju par parāda nokārtošanu un tālāko siltumapgādes
režīmu.
Ja tas netiek darīts, siltumenerģijas piegādātājs ir tiesīgs
pats ar divdesmit sesto datumu noteikt siltumenerģijas padeves
režīmu dzīvojamai mājai līdz līmenim, kas nepieļauj siltumapgādes
sistēmas bojājumu aizsalšanas rezultātā, un informē attiecīgo
pašvaldību.
Par nokavētajiem maksājumiem mājas īpašnieks maksā
siltumenerģijas piegādātājam soda naudu līgumā paredzētajos
apmēros. Līgumā paredzētais soda naudas apmērs nedrīkst būt
lielāks par soda naudas apmēru, kāds noteikts par maksājumu
kavējumiem valsts un pašvaldību budžetos.
asfinejoint-stockpenalty