1. Article
Izteikt 6.pantu šādā
redakcijā:
"6.pants. Maksa par autoceļu
lietošanu
Par valsts un pašvaldību
līdzekļiem izbūvētie autoceļi lietojami bez maksas, ja
transportlīdzekļa vai tā sastāva izmēri, faktiskā masa vai ass
slodze nepārsniedz normatīvajos aktos noteiktos lielumus.
Ja transportlīdzeklis veic
lielgabarīta vai smagsvara pārvadājumu, kurā ar kravu vai
pasažieriem vai bez kravas vai pasažieriem pa autoceļu (ielu)
braucoša mehāniskā transportlīdzekļa vai tā sastāva izmēri,
faktiskā masa vai ass slodze pārsniedz normatīvajos aktos
noteiktos lielumus, no transportlīdzekļa īpašnieka (turētāja,
valdītāja) par valsts autoceļu lietošanu tiek ņemta maksa, bet
par pašvaldību un citu ceļu lietošanu maksu var ņemt, ja tā
noteicis ceļa īpašnieks.
Maksas apmēru par valsts autoceļu
lietošanu un kārtību, kādā veicama samaksa par lielgabarīta un
smagsvara pārvadājumiem pa valsts autoceļiem, nosaka Ministru
kabinets.
Maksu var ņemt par tādu autoceļu
lietošanu, kas izbūvēti par privātiem līdzekļiem. Šādos gadījumos
maksu nosaka autoceļa īpašnieks."
asgovernmentjoint-stockmkvehicle