1. Article
Centieties
veicināt zīdaiņa ēdināšanu tikai ar krūti līdz 6 mēnešu
vecumam
Zīdīšana bērnam ir veselīgākais
pamats turpmākai dzīvei. Papildu ēdināšanu vēlams sākt no 6
mēnešu vecuma, bet ne agrāk kā no 4 mēnešu vecuma. Ja iespējams,
bērns jāzīda ar krūti visu pirmo dzīves gadu vai arī ilgāk, ja
bērns to vēlas.
Zīdīšanas process labvēlīgi
iespaido arī sievietes organismu - tiek aktivēta vielmaiņa,
paaugstinās dzelzs absorbcija tievajā zarnā, tiek veicināta
dzemdes saraušanās un tiek veicināta straujāka sievietes ķermeņa
masas samazināšanās līdz ķermeņa masai, kas bija pirms dzemdībām.
Laktācijas periods mātei samazina piena dziedzeru un olnīcu
audzēju risku, bet turpmākajā dzīvē - osteoporozes risku.
Ar mātes pienu zīdainis saņem
visas pilnvērtīgai attīstībai nepieciešamās uzturvielas, kā arī
aizsardzību pret izplatītākajām saslimšanām - īpaši caureju un
elpceļu slimībām, jo mātes piens satur zīdainim piemērotas
olbaltumvielas un nepieciešamās imūnvielas. Ēdināšana ar krūti
zīdainim samazina arī risku saslimt ar urīnceļu infekcijām,
samazina astmas, alerģijas un ekzēmas iespēju, veicina garīgo
attīstību.
asjoint-stock