1. Article

Centieties veicināt zīdaiņa ēdināšanu tikai ar krūti līdz 6 mēnešu vecumam Zīdīšana bērnam ir veselīgākais pamats turpmākai dzīvei. Papildu ēdināšanu vēlams sākt no 6 mēnešu vecuma, bet ne agrāk kā no 4 mēnešu vecuma. Ja iespējams, bērns jāzīda ar krūti visu pirmo dzīves gadu vai arī ilgāk, ja bērns to vēlas. Zīdīšanas process labvēlīgi iespaido arī sievietes organismu - tiek aktivēta vielmaiņa, paaugstinās dzelzs absorbcija tievajā zarnā, tiek veicināta dzemdes saraušanās un tiek veicināta straujāka sievietes ķermeņa masas samazināšanās līdz ķermeņa masai, kas bija pirms dzemdībām. Laktācijas periods mātei samazina piena dziedzeru un olnīcu audzēju risku, bet turpmākajā dzīvē - osteoporozes risku. Ar mātes pienu zīdainis saņem visas pilnvērtīgai attīstībai nepieciešamās uzturvielas, kā arī aizsardzību pret izplatītākajām saslimšanām - īpaši caureju un elpceļu slimībām, jo mātes piens satur zīdainim piemērotas olbaltumvielas un nepieciešamās imūnvielas. Ēdināšana ar krūti zīdainim samazina arī risku saslimt ar urīnceļu infekcijām, samazina astmas, alerģijas un ekzēmas iespēju, veicina garīgo attīstību.
asjoint-stock
Zaudējis spēku - Par veselīga uztura ieteikumiem, 1. Article · AI Martins